Світ

Збройний переворот: Президент Гвінеї заарештований військовими

У Гвінеї стався збройний переворот. Президент Альфа Конде, який в 2020 році на тлі масовий протестів пішов на третій президентський термін, заарештований військовими.

Про це повідомляє Guineenews, пише видання newskorr.com

Конде у президентському палаці в столиці Конакрі заарештували бійці елітних спецпідрозділів армії. Саме вони штурмували палац рано вранці.

Лідер заколотників полковником Мамаду Думбуя виступив зі зверненням на національному телеканалі, оголосивши про розпуск уряду, призупинення дії Конституції країни і закриття кордонів.

За даними Guineenews, спецпризначенці також заарештували декількох членів уряду.

Нагадаємо, що вранці 5 вересня в центрі Конакрі почалися перестрілки. Військові оточили президентський палац і перекрили єдиний міст префектури Калум, в якій розташовані майже всі урядові установи і посольство Франції.

ЗМІ повідомляли від трьох убитих урядових військових. Посольство Франції направило всім своїм громадянам в Гвінеї повідомлення з проханням не виходити з дому.

У листопаді 2020 року Альфа Конде втретє став президентом країни. Це сталося завдяки поправкам до конституції, які схвалили на референдумі 22 березня 2020 року.

redrtam ads
Джерело
hromadske.radio

Читайте також

Back to top button