Поради

Як скасувати оренду квартири?

Ніхто не застрахований від того, що в процесі оренди житла в якийсь момент може виникнути потреба розірвати договір оренди квартири раніше строку через непередбачені обставини. Або можливо людину зацікавила оренда квартири в ЖК “Новопечерські Липки” через комфортні умови та місцезнаходження.

У орендаря дійсно є таке право, проте в деяких випадках людині доведеться платити штраф або виплачувати суму оренди, що залишилася, адже дострокове припинення договору повинно мати під собою якийсь ґрунт.

Способи та строки повідомлення про скасування оренди

Якщо ви впевнені в тому, що більше не зможете винаймати житло, хочете з’їхати або знайшли інший варіант через агенції з нерухомості Києва, то повідомте про це орендарю письмово не пізніше, ніж за місяць до виїзду.

При цьому у вас, як у орендаря, є можливість розірвати договір оренди квартири в односторонньому порядку, правда за певних ситуацій:

  • якщо орендодавець не виконав зобов’язання, прописані у договорі;
  • якщо умови проживання стали незадовільними з провини орендодавця;
  • якщо господар здав житло іншим людям під час дії цього договору;

Інша сторона, тобто орендодавець, може виявити небажання розірвати договір на оренду квартири, і тоді подальші перепалки перемістяться до зали суду. Поки суд не ухвалить офіційного рішення договір все ще вважатиметься дійсним і тому всі сторони повинні й надалі виконувати всі зобов’язання.

Чи можна забрати аванс та завдаток у разі дострокового скасування оренди?

Іноді перед етапом заселення орендодавець та орендар домовляються про аванс або завдаток. Відповідно потім виникає питання — а чи можна повернути ці гроші, якщо оренда житла перестала бути актуальною? Насправді можна! Щоправда недостатньо просто на словах заявити про ваше бажання повернути аванс. Потрібно офіційно повідомити власника квартири про те, що ви хочете відмовитися від оренди квартири та отримати гроші назад. Якщо ви попередили господаря про виїзд заздалегідь (вище ми вказували термін), то аванс вам повернуть. У разі ігнорування з його боку ви можете звернутися до суду та вимагати виплату грошей.

Правильно складений договір оренди – це ваша страховка на випадок, якщо ви захочете розірвати його, оскільки там будуть прописані всі деталі, що регулюють подібні моменти. Проговоріть з орендодавцем спірні моменти, домовтеся про компроміси, вкажіть їх у документі і потім ви зможете правильно розірвати договір оренди квартири та розійтися з власником житла без негативу та сварок.

Читайте також

Back to top button