Економіка

Велика Британія скасувала мита на товари з України


Велика Британія скасувала всі мита на український експорту межах угоди про вільну торгівлю, яка мала в повному обсязі запрацювати лише з 2023 року.

Про це йдеться в повідомленні британського уряду.

“Усі тарифи на товари, що імпортуються з України, тепер будуть знижені до нуля, а всі квоти будуть скасовані відповідно до угоди про вільну торгівлю, що надасть Україні економічну підтримку у скрутний час”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що тарифні заходи є частиною широкої економічної підтримки Великобританії Україні, включаючи 1 мільярд фунтів стерлінгів у вигляді гарантій по кредитах.

Наголошується, що зняття мит на ключові українські експортні товари, включаючи ячмінь, мед, консервовані помідори та птицю, допоможе українському бізнесу та виробникам, коли вони цього найбільше потребують.

Відповідне рішення ухвалене у відповідь на пряме звернення українського уряду, зазачили у повідомленні.

Крім того, Велика Британія оголосила про заборону на експорт продуктів і технологій, які Росія могла б використовувати для придушення спротиву народу України. Цільові продукти можуть включати обладнання для перехоплення та моніторингу. Це закриє будь-які існуючі лазівки для того, щоб Росія не купувала ці товари у Великої Британії.

Нагадаємо, що угода про вільну торгівлю між Україною і Великою Британією була укладена в жовтні 2020 року. Вона почала діяти з 2021 року, але частина тарифів, зокрема, на сільськогосподарську продукцію, мала бути скасована лише з 2023 року.

Джерело

redrtam ads

Читайте також

Back to top button