Огляд преси

У Пентагоні впевнені, що Україна неодмінно отримає винищувачі F-16

Глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що партнери Києва впевнені, що в майбутньому Україна отримає західні винищувачі. Однак, за його словами, на цій стадії бойових дій винищувачі нібито не допоможуть Україні.

Дивіться також Змінять хід війни: основні характеристики F-16 і позиція Заходу щодо передачі літаків Україні

Передача винищувачів займе півтора року

Крім того, Остін розповів про термін поставки винищувачів Україні. Він сказав, що для цього потрібно півтора року, якщо рішення буде ухвалено.

Стосовно F16: якщо таке рішення буде ухвалено, то аби передати їх знадобиться близько 18 місяців. Але це не допоможе ЗСУ в поточній фазі бойових дій. Чи можуть українці отримати такі спроможності колись у майбутньому? Ми всі вважаємо, що так,
– розповів міністр оборони США.

Також Остін зауважив, що це можуть бути винищувачі F-16 або інші літаки “четвертого” покоління.

“Але ми продовжимо працювати з нашими союзниками й партнерами, аби бути певними, що Україна має те, що їй потрібно”, – додав він.

Яка зброя потрібна Україні: заява Остіна

Ллойд Остін розповів, що Пентагон спілкується з партнерами в Україні іноді по кілька разів на тиждень, щоб узгодити кроки для підтримки українських військових.

Водночас він стверджує, що наразі Україна найбільше потребує засобів ППО, бронетехніки та засобів вогневого ураження.

Чого вони найбільше потребують уже зараз – це засоби протиповітряної оборони. Це є критично важливою потребою на полі бою. Їм також необхідні засоби вогневого ураження далекої дії та бронетехніка,
– зазначив очільник Пентагону.

У цьому контексті Остін висловив упевненість, що постачання в Україну таких можливостей, а також проведення навчань для ЗСУ здатні змінити ситуацію на полі бою в найближчій перспективі.

Чому винищувачі потрібні Україні вже зараз

  • Авіапарк України складається з радянської техніки, яка суттєво поступається модернізованим літакам Росії. Питання про перехід на західні типи літаків актуальне в Україні вже кілька років.
  • В Україні визначилися, що прагнуть отримувати саме багатоцільовий винищувач F-16. Речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат в інтерв’ю 24 Каналу пояснив, що ці літаки потрібні Україні для кількох завдань.
  • У першу чергу F-16 стануть частиною ППО України, адже можуть ефективно збивати російські ракети. Ці літаки мають потужні радари, на відміну від тих, що є в України.
  • Також останнім часом Росія почала модернізувати бомби, якими атакує не тільки на лінії бойового зіткнення, а й тилові частини України. Щоб ліквідувати цю загрозу, Україні треба відтіснити російські літаки, що можливо тільки завдяки далекобійним ракетам, які здатні запускати F-16.
  • У цілому F-16 має широкий спектр озброєння, який знадобиться Україні для визволення територій, які захопила Росія. Водночас у Повітряних Силах ЗСУ неодноразово наголошували, що Україна не має на меті атакувати територію Росії.

Джерело

redrtam ads

Читайте також

Back to top button