Огляд преси

У ГУР пояснили, навіщо росія готує показове судилище над полоненими в Маріуполі

У вересні окупанти планують влаштувати показовий самосуд над українськими воїнами у приміщенні маріупольської камерної філармонії. Представник пресслужби ГУР Андрій Юсов в ефірі телемарафону повідомив, що росіяни облаштовують клітки на сцені для залякування українців, пише 24 канал.

До теми Шабаш на крові та кістках: окупанти влаштували рок-концерт на руїнах “Азовсталі”

росіяни хочуть дестабілізувати військових та українців

Андрій Юсов сказав, що таким чином росіяни чинять моральний тиск на українських захисників, які перебувають в полоні, а також на все українське суспільство та рідних захисників. Мета – “залякати й дестабілізувати Україну”, продовжуючи поширювати пропаганду і називати захисників своєї країни “фашистами”.

Це не зупиняє Україну в захисті своєї території, у тому числі в боротьбі за повернення своїх захисників… Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими продовжує боротись, продовжуються перемовини, щоб українські захисники повернулися додому,
– заявив Юсов.

Він нагадав, що будь-які незаконні судилища, які влаштовує росія, не легітимні ні для України, ні для всього світу.

До слова, нещодавно розслідувачі зуміли встановити окупанта, який катував військового в українській формі. Воєнним злочинцем виявився тувинець Очур-Суге Монгуш 1993 року народження. Ба більше, розслідувачі навіть поговорили з катом. Він намагався заперечувати свою причетність, але видав себе, заплутавшись у свідченнях.

Польща дорікнула Заходу Маріуполем

Тим часом у Польщі намагаються домогтися, щоб світ ще активніше надавав Україні допомогу, зокрема Заходу нагадали про Маріуполь. Польща переконана, що якби українська армія отримала HIMARS раніше, то маріупольської трагедії можна було б уникнути. В такому випадку українська армія змогла б завадити російським загарбникам увійти у місто. При цьому польська сторона переконана, що Україна обов’язково переможе у війні.

Тим часом – США дасть Україні ракети для HIMARS з дальністю до 300 кілометрів: дивіться відео

Джерело

redrtam ads

Читайте також

Back to top button