Техно

SpaceX збирається запустити нову групу інтернет-супутників Starlink

Американська компанія SpaceX планує 30 вересня вивести на орбіту чергову партію з 60 інтернет-супутників Starlink, випливає з даних спеціалізованого сайту Space Launch Now.

Запуск важкої ракети-носія Falcon 9 з міні-супутниками для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink передбачається вперше здійснити зі стартового майданчика на авіабазі Космічних сил США Ванденберг в Каліфорнії замість космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида, пише видання newskorr.com

Сама SpaceX дату запуску поки не оголосила, в її повідомленні говориться, що напередодні були проведені статичні вогневі випробування двигунів ракети Falcon 9.

«Плануємо пізніше в цьому місяці провести перший запуск місії Starlink з західного узбережжя (США), дату оголосимо ближче до запуску», – відзначається в повідомленні.

Це буде вже 31-й висновок на орбіту групи інтернет-супутників з травня 2019 року в рамках проекту Starlink. Орбітальне угруповання SpaceX вже складається з 1738 космічних апаратів.

В даний час компанія є найбільшим супутниковим оператором в світі.

У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. Космічних апаратів даного типу (а в подальшому – з 30 тис.) Для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якому куточку планети. Загальна сума інвестицій в реалізацію проекту оцінюється в $ 10 млрд.

Читайте також

Back to top button