Огляд преси

Путін підірвав авторитет Сі Цзіньпіна у світі заявою про передачу ядерки Білорусі, – Bloomberg

У столиці ворожої держави гостював Сі Цзіньпін три дні, а після його від’їзду Путін поспішив сказати, що на території Білорусі буде збудоване сховище для зберігання тактичної ядерки Росії. Як констатували експерти, ніякого позитиву ця теза не мала для Пекіну.

Дивіться також Ядерна колонія Росії: для чого Путін лякає світ і підставляє Сі

Китай вималював червоні лінії

У Bloomberg пишуть, що президент Китаю без перебільшення працює понаднормово, аби стати державним діячем на світовій арені, однак фактично Путін – замість того, щоб допомагати – лише підриває авторитет Сі Цзіньпіна.

Сі їздив до Москви на три дні, де він провів тривалі переговори з Путіним разом із тостами за їхню “безмежну дружбу”. У спільній заяві вони заявили, що “всі ядерні держави повинні утримуватися від розміщення ядерної зброї за кордоном”,
– йдеться у матеріалі.

Окрім того, там зазначено, якщо справді Москва передасть Мінську нуклеарне озброєння – це буде перший випадок, коли Росія передасть частину свого ядерного арсеналу за кордоном після розпаду Радянського Союзу.

Незалежно від того, чи блефує Путін зі своїм арсеналом, це ставить Сі в незручне становище в його зусиллях зробити Китай надійним посередником у конфліктах,
– зазначили аналітики.

Разом з тим вони наголосили, що Сі хоч і не підтримав, але й водночас різко не критикував Путіна щодо війни проти України. Проте одна заява все ж прозвучала з його боку досить переконливо та впевнено.

Стосується вона того, що Росія у жодному разі не повинна використовувати ядерну зброю у війні.

Путін хоче підняти свій авторитет

  • Як зазначив політолог Ігор Рейтерович цією заявою про можливе розміщення на території Білорусі ядерки Путін хотів підкреслити свою суб’єктність та підняти авторитет.
  • Однак, за словами експерта, це не було узгоджено з Пекіном, тому може “погано відгукнутися” у недалекій перспективі.
  • Разом з тим політолог та соціолог із Німеччини Ігор Ейдман наголосив, що Китай неодноразово застерігав Росію від застосування нуклеарного озброєння та ядерно шантажу.
  • З його слів зрозуміло, що питання “небезпечного атома” може стати найголовнішою причиною непорозумінь між Пекіном та Москвою.

Джерело

redrtam ads

Читайте також

Back to top button