Огляд преси

Потрібно очистити судову систему, – Маселко розповів про перші кроки у Вищій раді правосуддя

Про це 24 каналу повідомив член Вищої ради правосуддя Роман Маселко. У підсумку це має відновити довіру до цієї гілки влади і кожен отримає право на справедливий суд.

Зверніть увагу Це точно не страх, – Шабунін пояснив, чому депутати проголосували за Маселка та Мороза до ВРП

Які першочергові завдання ВРП

Маселко зазначив, що у судовій системі України нині є великі проблеми з факти недоброчесності, корупції, різноманітних схем.

Тому потрібно насамперед очистити судову систему від провідників цих ганебних явищ. Тобто перевірити й, умовно кажучи, звільнити,
– сказав член ВРП.

Натомість, за його словами, на їхні місця та наявні вакантні посади треба набрати справді чесних незалежних професіоналів. У підсумку це має відновити довіру до судової системи й кожен отримає право на справедливий суд. Це загальне завдання судової реформи.

Другим першочерговим завданням, зауважив Маселко, є кадровий голод у судах.

Зараз бракує суддів, дуже багато вакансій. Тому треба насамперед запустити процедуру набору нових суддів,
– наголосив він.

Член ВРП пояснив, що для цього також потрібно обрати окремий орган – Вищу кваліфікаційну комісію. І цей процес зараз уже йде.

Маселко назвав першочергові кроки на новій посаді у ВРП: дивіться відео

“Цивілізована держава має базуватися на довірі до правосуддя”

Маселко наголосив, що кожен суддя мусить знати, що, якщо він допустить порушення, то понесе за це покарання. А кожен суддя, який виконує свою роботу чесно і відповідно до закону, буде максимально захищений.

Моя мрія, щоб нарешті у суспільстві була велика повага і пошана до кожного судді. Зараз, на жаль, є з цим проблема. А насправді цивілізована розвинута держава повинна базуватися на довірі до правосуддя,
– зазначив член ВРП.

Він додав, що разом із колегами, які прийдуть у Вищу раду правосуддя, займатиметься розв’язанням цих проблем. Адже це колегіальний орган і всі рішення ухвалюються більшістю.

Що відомо про Вищу раду правосуддя

Вас може зацікавити – Рада схвалила “митний безвіз” із ЄС: дивіться відео

Джерело

redrtam ads

Читайте також

Back to top button