Огляд преси

Послом України в Угорщині може стати молодший сержант 101 бригади, відомий “професор з окопів”

Зауважимо, що вперше цю інформацію висловив журналіст Direkt36 Сабольч Паньї. Згодом її підтвердив і сам Шандор.

Читайте також Ексагент ФСБ запропонував, як покарати Орбана за скандальну поведінку Угорщини

“Професор з окопів” може стати послом України в Угорщині

Федір Шандор є професором Ужгородського національного університету та доктором філософських наук. З початком повномасштабного вторгнення Росії став добровольцем і молодшим сержантом 101 бригади ТРО.

За даними угорського видання, кандидатуру посла ще не затвердили. Наразі призначення Шандора обговорюють українські та угорські партнери.

Зауважимо, що раніше голова української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева заявила, що Україна планує відправити до Угорщини посла, який має угорське коріння й освіту в галузі суспільних наук. Проте вона так і не назвала тоді прізвище кандидата.

Лише зазначила, що вони шукають людину, яка “має хороші мовні та культурні стосунки з країни, хорошу професійну підготовку та здатна серйозно вести переговори”. До слова, наразі Україна не має посла в Угорщині, адже у липні 2022 року Володимир Зеленський звільнив Людмилу Непоп з цієї посади.

Зверніть увагу Припинення вогню – не означає залишити все, як є, – в Угорщині пояснили позицію щодо війни

Що відомо про Федора Шандора

  • Професор став відомим на початку травня минулого року, коли його побратим опублікував фото, де видно, як Федір Шандор читає лекції студентам прямо з фронту.
  • Світлина швидко облетіла інтернет і про “професора з окопів” дізналися тисячі людей. Варто зауважити, що професор, а нині й воїн, активно намагається покращити угорсько-українські відносини.
  • Зокрема нещодавно він передав консулу Угорщини в Ужгороді підписаний військовими угорський прапор, що є символом угорської революції проти російських окупантів 1956 року. “Хочу подякувати угорському народу, угорським волонтерам за допомогу збройним силам України. Ваша допомога в цей важкий час дуже важлива для нас і наближає перемогу. Це символ дружби між нашими народами, як би вороги не намагались нас посварити”, – зазначив Шандор.

Джерело

redrtam ads

Читайте також

Back to top button