Огляд преси

Попри низку заперечень: Комітет Ради схвалив переспрямування військового ПДФО в держбюджет

Нагадаємо, що Кабмін подав до Верховної Ради цей законопроєкт 14 вересня. Військовий податок на доходи фізосіб хочуть скерувати на закупівлю техніки й виробництво зброї.

Цікаво Більшість українців проти вилучення військового ПДФО з місцевих бюджетів, – дослідження

Переспрямування військового ПДФО у держбюджет підтримали

Голова Комітету з питань бюджету Верховної Ради України, народна депутатка Роксолана Підласа розповіла, що законопроєкт №10037 підтримали.

Бюджетний комітет підтримав за основу і в цілому законопроєкт №10037 щодо переспрямування військового ПДФО в державний бюджет, а також зарахування коштів Дорожнього фонду в загальний фонд держбюджету,
– написала народна обраниця.

За даними джерела “Економічної правди” в бюджетному комітеті, голосування щодо законопроєкту має відбутись до кінця тижня.

Варто прочитати Законопроєкт про вилучення військового ПДФО у громад: АМУ вимагає зустрічі з президентом

Вилучення ПДФО може ослабити громади

На думку нардепки Оксани Продан та виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана податки військових можуть просто розчинитися у держбюджеті.

Коли Мінфін пише, що військовий ПДФО збільшився після 24 лютого, то це не зазначає, що з того дня кількість воїнів зросла на 700 тисяч за рахунок цивільних. Усі, хто зараз сплачує військовий ПДФО, до мобілізації сплачували в громади ПДФО із зарплат учителів, продавців, робітників, службовців, податок на нерухомість, єдиний податок від підприємницької діяльності. Сьогодні цих податків немає, але є люди. Вони тимчасово змінили спеціальність, узявши до рук зброю для захисту України,
– написали вони.

За їхніми словами, українські громади зазнали близько 815,6 мільярда гривень збитків внаслідок війни. Тоді як держава покрила лише 6,83 мільярда гривень на відбудову пошкоджених об’єктів.

Джерело

Читайте також

Back to top button